×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تفاهم نامه مشترک سازمان ثبت با مرکز توسعه حل اختلاف؛ استفاده از ظرفیت دفاتر برای کاهش طلاق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، در دیدار حسن بابایی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با حجت الاسلام هادی صادقی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور بر انعقاد تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان ثبت و مرکز حل اختلاف کشور برای همکاری بیشتر دو مجموعه تاکید شد.

حجت الاسلام هادی صادقی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز حل اختلاف کشور از ساماندهی حل و فصل اختلافات از طریق داوری و ایجاد و توسعه نهادهای داوری گفت و افزود: با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان و نخبگان ثبتی و بهره گیری از ظرفیت دفاتر اسناد رسمی می توان با طراحی سامانه داوری کار بزرگی را در راستای کاهش طلاق و حل مشکلات مردم رقم زد.

کشاورز معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت با اشاره به ماده ۲ “قانون الزام به تنظیم سند رسمی معاملات اموال غیر منقول” و بهره گیری از دفاتر اسناد رسمی، گفت: می توان با ایجاد موسسه داوری از ظرفیت دفاتر ازدواج و طلاق بهره مند شد. در حقیقت دفاتر اسناد رسمی به عنوان پایگاه داوری در تنظیم قراردادها و اسناد می باشند.

هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی سازمان ثبت هم با بیان اینکه سامانه ثبت آنی و سامانه ثبت وقایع ازدواج و طلاق دو سامانه توسعه یافته سازمان هستند، عنوان کرد: بدون تردید سازمان ثبت در مسیری است که کمتر سازمانی در این حد از تغییر در فناوری قرار دارد و در سکوی خدمات یکپارچه ثبتی «کاتب» می توان یک تعامل نزدیک از باب داوری داشته باشیم.

مقدس معاون داوری و میانجی گری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه هم از رئیس سازمان ثبت به عنوان فردی جهادی و پیش قدم در نوآوری نام برد و افزود: سازمان ثبت با بهره گیری از افراد توانمند در پستهای مدیریتی تحولی عظیم در حوزه هوشمندسازی را رقم زده است.

خندانی رئیس کانون سردفتران ودفتریاران نیز گفت: کانون این آمادگی را دارد که در حوزه داوری و مشاوره قبل و بعد از طلاق از ظرفیت سران دفاتر پیشکسوت و علاقمند استفاده نماید.

 

به اشتراک بگذارید...

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد