×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
صدور ابلاغ بازرسی کلی برای بیش از ۸۰ دفتر اسناد رسمی شهر تبریز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، «محمود حسن زاده» رئیس کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در جلسه توجیهی بازرسان کانون سردفتران و دفتریاران استان با بیان اینکه مطابق قانون یکی از وظایف اصلی کانون سردفتران و دفتریاران بازرسی از دفاتر اسناد رسمی است، با تشکر از همکاران مدعو که در این امر کانون استان را یاری می کنند، بر حفظ اسرار و رعایت امانتداری در جریان بازرسی از دفاتر تاکید کرد.

وی بازرسی کلی از دفاتر را امری حساس و خطیر دانست و گفت: تکمیل دقیق و اصولی صورتجلسه بازرسی و استفاده از تجربیات بازرسان قبلی امری ضروری است.

در ادامه جلسه، «مرتضی مشهدی» مسئول بازرسی کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی با تشریح شیوه بازرسی، اظهار کرد: بازرسی باید با جدیت و به صورت عالمانه صورت بگیرد، از همکاران بازرس درخواست دارم هرگونه اشکال، ایراد و نواقص احتمالی اعم از شکلی و ماهوی به همراه پیشنهادات خود که در جریان بازرسی از دفاتر با آن مواجه می شوند را جهت بهبود جریان امور به کانون استان گزارش کنند.

مسئول بازرسی کانون استان همچنین تاکید کرد: بازرسی از دفاتر شهرستان های استان نیز در دستور کار استان بوده و به زودی اقدامات مربوطه صورت خواهد گرفت.

گفتنی است؛ کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی پیش از این و در سال ۱۴۰۱ هم با هماهنگی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بیش از ۴۰ مورد بازرسی کلی از دفاتر داشته و گزارش آن را به اداره کل ثبت استان ارسال کرده است.

در پایان این جلسه احکام بازرسی، بازرسان کانون با امضای رئیس کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی تحویل بازرسان شد.

به اشتراک بگذارید...

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد