×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات نخستین جلسه صیانت و سالم سازی حوزه دفاتر اسناد رسمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، نخستین جلسه صیانت و سالم سازی حوزه دفاتر اسناد رسمی و رسیدگی به تخلفات با حضور «صفدر کشاورز» معاون امور اسناد، «سید ستار هاشمی» معاون توسعه و خدمات الکترونیک سازمان ثبت، «علی خندانی» رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، «علی اصغر حیدرنژاد» مدیرکل ثبت استان تهران، «محمدرضا اصلانی» نائب رئیس کانون سردفتران، «سهرابی» مدیرکل حفاظت اطلاعات، «خسروی» مدیرکل بازرسی سازمان ثبت، «محمد الیاسی» دادستان انتظامی سردفتران و دفتریاران کشور، «علیان نژادی» مدیر بازرسی کانون، نماینده دادسرای انتظامی در محل سالن جلسات کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.

علی خندانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران درباره برگزاری این جلسه با  بیان اینکه برای برخورد با متخلفان متجاهر در حوزه سردفتری پیش قدم شدیم، اظهار کرد: این جلسه به دلیل نگرانی ها، ایجاد مسائلی در جریان تصویربرداری از دفاتر دستنویس دفترخانه ها، گزارش تخلفات حوزه دفاتر اسناد رسمی برای رسیدن به تفاهم و اشتراک نظر در زمینه آسیب شناسی این حوزه، همچنین ارائه راهکارهای موثر در پیشگیری از تخلفات برگزار شد.

وی با بیان اینکه برخی مقررات و ناهماهنگی ها مبادی تخلفات سردفتری بوده است، افزود: اگر چه ما متولی حوزه سردفتران و دفتریاران بوده و حامی آن ها هستیم اما برای سالم سازی و پیشگیری از تخلفات، اقدامات موثری را با سرعت، قاطعیت و قدرت انجام می دهیم.

خندانی با تاکید بر اینکه در حوزه رسیدگی به تخلفات بسیار جدی و قاطع هستیم، گفت: این جلسه شروعِ مقدماتی بود، جلسات بعدی کاربردی تر، متقن تر و مهم تر خواهد بود. ما می خواهیم همه رویه ها از بازرسی اولیه تا دادسرا، از ساختار رسیدگی و بازرسی تا دادگاه و اعمال ماده ۳۲ حتی ماده ۴۲ تا دادگاه تجدیدنظر را بررسی و به یک نقطه نظر مشترک و رویه جدید برسیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران تصریح کرد: تخلفات حوزه سردفتری تقسیم بندی می شود و به تبع آن نحوه رسیدگی و مجازات آن هم متفاوت خواهد بود. برای مثال تخلفات عمدی با سهوی مجزا است و به طور طبیعی اگر تخلف عمدی محرز شود با تخلف سهوی(قلمی) تفاوت بارز دارد.

خندانی ابراز امیدواری کرد که این جلسات برای رسیدن به یک راهکار موثر و اثربخش در حوزه پیشگیری از تخلفات به نتایج خوبی برسد.

به اشتراک بگذارید...

true
true
true
true
  1. مهدی سجادی‌فر

    با درود، نظر به جذب بی‌رویه سردفتر که متأسفانه در حال وقوع بوده و فقط امسال ۹۵۰۰ نفر وارد عرصه سردفتری خواهند شد؛ لذا برای جلوگیری از بروز تخلفات گسترده احتمالی و خدشه‌دار شدن جایگاه کاتبینبالعدل، بایستی جهت پیشگیری از این آسیب جدی، بازرسی‌ها با دقت و حساسیت ویژه‌ای صورت گرفته و رسیدگی و اجرای حکم نیز با سرعت بیشتری اعمال گردد که امیدوارم این مهم، موردتوجه عزیزان مسئول امور بازرسی دفاتر اسناد رسمی قرار گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false